n w    w w w w

Drukuj Email
Panie z gminy Budziszewice sięgają po środki z PPWOW

p2040020spotkanie_szkol2

O tym, iż kobiety zamieszkałe na terenie gminy Budziszewice identyfikują się z problemami, które występują na terenie gminy wiemy od dawna. 07 sierpnia 2008r. udowodniły, że można na nie liczyć w każdej sytuacji. W tym dniu bowiem rozpoczęto prace nad budową Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Budziszewice na lata 2008-2015 i w odpowiedzi na zaproszenie ze strony Wójta Gminy Mariana Holaka licznie przybyły na I warsztaty. Następnie jeszcze kilkakrotnie uczestniczyły w kolejnych spotkaniach identyfikując problemy społeczne z jakimi boryka się gmina i proponując rozwiązania jakie należy zastosować, aby wszystkim żyło się lepiej.
W ten sposób powstała strategia, która została zatwierdzona przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi ( dodajmy, iż stworzenie strategii było wymogiem skorzystania ze środków finansowych, które gmina Budziszewice otrzymała w ramach Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich).

p2040025spotkanie_szkoleniowe3Zbliżał się jednak dzień, w którym wójt gminy ogłosić miał I zaproszenie do składania ofert na świadczenie usług społecznych.

Panie od samego początku realizacji programu deklarowały, iż przystąpią do konkursów. Znają bowiem najlepiej problemy swojej gminy. Tutaj mieszkają, tutaj wychowały swoje dzieci, tu żyją ich wnuki. Nie brały jednak wcześniej udziału w tego typu przedsięwzięciach dlatego o pomoc poprosiły Koordynatora Regionalnego programu p. Krystynę Fuerst.

Pani Koordynator obserwując od samego początku zaangażowanie i determinację naszych pań i tym razem nie odmówiła pomocy.p2040023spotk.szkoleniowe1 W dniu 05.01.2009r. w małej sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Budziszewicach odbyło się I spotkanie szkoleniowe potencjalnych przyszłych usługodawców. Spotkanie poprowadziły p. Krystyna Fuerst, która od samego początku wspiera gminę w realizacji programu, p. Iwona Gorczyczewska- zajmujaca się stroną finansową programu oraz p. Maria Kaczmarczyk, która wspomaga prace Konsultanta Regionalnego. Na spotkaniu panie uczyły się w jaki sposób napisać ofertę techniczną oraz finansową, na co szczególnie zwracać uwagę planując wydatki, w jaki sposób najefektywniej je wykorzystać, jakie dokumenty przygotować, jak przebiegać powinien monitoring i promocja programu oraz w jaki sposób zapewnić trwałość rozpoczętych działań.

I mino, iż były to dla nich zupełnie nowe rzeczy nie zraziły się podtrzymując swój udział w ogłoszonych konkursach. Mają bowiem gotowe pomysły co zrobić, by zagospodarować wolny czas mieszkańców.
Na bieżąco będziemy informować o realizacji usług społecznych na terenie gminy.